کارخانه ساگل شرق اولین تولید کننده بن چاینا در ایران
شرکت چيني سارگل شرق به عنوان یکی از کارخانجات گروه تولیدی مقصود و اولین تولید کننده ظروف غذاخوری فاین بن چاینا در ایران با ظرفیت اسمی سالانه 1000 تن در سال 1391 از سازمان صنعت ، معدن و تجارت مجوز تاسیس دریافت نمود. ودر حال حاضر ظرفیت خود را به تولید سالانه 2500 تن افزایش داده است. و در نظر دارد با اجرای طرح توسعه ، تولید تا 4000 تن در سال را هدف گذاری نماید و رسالت اجتماعی خود را در جهت کمک به توسعه کسب و کار و اقتصاد مقاومتی، ایفا نماید.
این شرکت فعاليت خود را با توليد انواع ظروف غذا خوري از نوع چيني استخواني با بدنه چهارگوش آغاز كرد ودر جهت تنوع بخشیدن به محصولات با محور قرار دادن نیاز ها و انتظارات مشتریان اقدام به طراحي و ساخت و تولید انبوه بدنه های گرد، پوپو، بیضی و انواع ست های پذیرایی اختصاصی نموده است.
واحد تحقیق و توسعه سارگل با تجزیه و تحلیل نیاز های بازار، محصولات جدیدی را در نمایشگاه لوازم خانگی تهران آبان 1395، ارائه نموده است که عبارتند از :
• تولید عکسبرگردان زیر لعابی In-glass
• تولید بدنه های سرامیکی Ceramic Bodies
• تولید بدنه استون ور Stoneware
• تولید بدنه ارتن ور Earthenware
• تولید بن چاینا رنگی
شرکت سارگل با تکیه بر منابع خود شامل کارکنان خلاق، متبحر و مشارکت پذیر، دانش فنی و علم بروز، تخصص محوری و بهبود مستمر در کوتاه مدت توانست به مرحله ای از توانمندی صنعتی برسد که با بومی سازی این صنعت، تولید چینی استخوانی با مواد 100% داخلی و با کیفیت استاندارد جهانی را محقق نماید.

تاریخچه شرکت:
شرکت چینی سارگل شرق با ظرفیت اسمی 2000تن در سال برای تولید انواع چینی مظروف از نوع چینی استخوانی باخرید ماشین آلات از کشور چین و ایران در پایان اردیبهشت 1391 ایجاد گردید و حمل ماشین آلات در نیمه دوم 1391 صورت گرفت .

در دیماه 1391 نصب و راه اندازی ماشین آلات تکمیل گردید . تولید آزمایشی از 25 فروردین 1392 آغاز گردید .در این پروسه تولید از دستگاه های فرمینگ و ریخته گری و خشک کن های سرعت سریع و کوره های شاتلی بیسکوئیت و لعاب استفاده شده است . همچنین دستگاه لعاب زن پاششی اتوماتیک و کوره رولری جهت پخت دکور در خط تولید مورد استفاده قرار گرفته است .
دستاورد ها:
تولید مظروفات بن چاینا برای اولین بار در ایران
تولید مظروفات بن چاینا با 100% مواد اولیه داخلی و بومی سازی دانش مربوطه
تولید بن اش مصنوعی
بهبود فرایند زینترشدن بن چاینا
تولید بن چاینا رنگی
تولید مظروفات بن چاینا بصورت in-glaze decoration و تولید مظروفات کاملا مناسب برای ماشین های ظرفشویی و مایکروویو ها
تولید مظروفات استون ور
تولید مظروفات ارتن ور
تولید مظروفات سرامیک

عصر شکوفایی پرسلان نرم و پیدایش چینی استخوانی در تاریخ صنایع سرامیک جهان را می توان در قرن 18 خاطر نشان کرد. برای نخستین بار در سال 1748 در اصل دو سال پیش از انقلاب صنعتی انگلستان در کارخانه ی پرسلان باو واقع در قسمت شرقی لندن، حومه ی شهر باو، ساخته شد.
انقلاب صنعتی(1750-1860) در انگلستان در سه زمینه بافندگی، زغال سنگ و ذوب آهن بیشتر نمود یافت. پس از چندسال(1789-1793) شخص دیگری تئوری جدیدی ارائه نمود و فرمولاسیون چینی استخوانی را در جهان به نام خود ثبت کرد. چینی استخوانی مثل بقیه پرسلان ها تولید می شود با این تفاوت که بازه ی شیشه ای شدن کوچکتر و از پلاستیسیته کمتری برخوردار است. فرمول بندی سنتی برای چینی استخوانی حدود 25% کائولن ، کورنیش استون، و 50% خاکستر استخوان پیشنهاد شده است. در انگلستان، چینی استخوانی رفته رفته در بین مردم محبوبیت خاصی پیدا کرد و به همین دلیل تولیدکنندگان سفالینه های انگلیسی، به چینی استخوانی روی آوردند.

آلمانی ها از اولین اشخاصی بودند که پرسلان نرم را تولید کردند اما با این حساب، افراد دیگر را از ادامه دادن آن منع نکردند. بعدها فرانسوی ها دست به کار شدند و حتی تولیدات بهتری هم داشتند. سپس انگلیسی ها خیلی مشتاق شدند که با این اوصاف، کیفیت چشمگیر آن را می توان در طرح کپنهاگ و سینتلاتوری و دیگر طرح های اسکاندیناویایی دید.
هلندی ها چندی پیش در شهر دلفت شروع به تولید کردند و البته اسپانیایی ها در شهر مادرید، کاپو.دی.مونته، بوئن، رتیرو، میراث باشکوهی را بجای گذاشتند . برای ساخت پرسلان نرم انگلیسی به جای فلدسپار از کائولن و دیگر مواد زجاجی برای اثربخشی بیشتر استفاده شده و در دمایی کمتر از دمای پخت پرسلان سخت پخته شده است اما با این تفاوت که تخلخل آن با لعاب زنی از بین می رود. (پرسلان سخت را ضدآب تلقی می کنند).
سرانجام هنرمندنقاشی به نام فرایی به فکر افزودن خاکستر استخوان در زمینه ی پرسلان نرم افتاد. پس از وی، اسپوده، در استفوردشایر، ترکیب دقیق تری از خاکستر استخوان و فلدسپار ارائه کرد .
چینی استخوانی برای نخستین بار در سال 1748 توسط ”توماس فرایی ” در کارخانه ی پرسلان باو واقع در قسمت شرقی لندن، حومه ی شهر باو، ساخته شد. کارخانه وی در نزدیکی بازار گاوفروش ها و کشتارگاه های اسیکس بنا شده که سهولت دسترسی به استخوان های چهارپایان اهلی را فراهم ساخته است. فرمولاسیون فرایی برای ساخت ”پرسلان نرم” حاوی 45% خاکستر استخوان بود. روش فرایی از طریق کلسیناسیون استخوان به همراه چند نوع ماده اولیه به انجام رسیده است. اگرچه کیفیت این کارخانه (چینی استخوانی) درحد پرسلان های وارداتی کشورهایی چون ایتالیا و چین بود اما از نظر کسب و کار، موفقیت چندانی نداشت.
پس از گذشت چند سال (1789-1793)، در شهر استوک شخصی به نام ”جوزیا اسپوده ” به توسعه های بیشتری دست یافت و فرمولاسیون فرایی را تکمیل کرد. اسپوده روش فرایی را رسماً منسوخ اعلام کرد، سپس روشی از طریق کلسیناسیون مستقیم استخوان را جایگزین کرد.

دستورالعمل ساخت :
چینی استخوانی مثل بقیه پرسلان ها تولید می شود با این تفاوت که بازه ی شیشه ای شدن کوچکتر و از پلاستیسیته ی کمتری برخوردار است. فرمول بندی سنتی برای چینی استخوانی حدود 25% کائولن ، 25% کورنیش استون، و 50% خاکستر استخوان پیشنهاد شده است.

خاکستر استخوان مورد استفاده در این چینی را از استخوان قلم گاو (حاوی درصد پائین آهن) گرفته اند. تا قبل از اینکه استخوان ها به صورت ژلاتین درآیند، باید آسیاب، و سپس در دمای oC1250 برای تولید خاکستر استخوانی کلسینه شوند. کائولن موجود در بدنه چینی، نقش افزایش پلاستیسیته را بازی می کند به طوری که به ذرات اجازه تغییرشکل را می دهد. سپس این مخلوط را در دمای oC1200 می پزند. مواد اولیه چینی استخوانی نسبتاً گران و تولید آن دردسرساز است در حالی که هنوز حالت تجملی و ارزشمندی خود را حفظ نموده است. چینی استخوانی از دو فاز بلوری آنورتیت و بتا-تری کلسیم فسفات تشکیل می شود. از برتری های این چینی نسبت به بقیه پرسلان ها می توان به سطح مقطع نازکتر با استحکام بالاتر اشاره کرد.
از نخستین پیشرو های صنعت چینی استخوانی انگستان می توان به کافلی ( سالوپیان ) ، کوالپورت ، دیونپورت ، لیورپول و ورچستر نام برد.

-ساخت و تولید صنعتی:
فرآیند ساخت چینی استخوانی استاندارد در موارد زیر به طور کامل توضیح داده خواهد شد که تضمین کیفیت بالاتر محصول توسط صنعتگران تردست در هر مرحله از تولید کنترل می شود.
حال به شرح فرآیندهای ساخت می پزدازیم:
1) مخلوط کردن : ترکیب بدنه از خاکستر استخوان ، فلدسپار ، کوارتز ، کائولن و بال کلی تشکیل شده است. در بین همه این مواد، خاکستر استخوان (حدود 40 تا 45% از ترکیب) جزء اصلی بدنه محسوب می شود که در سفیدی و نیمه¬شفافیت چینی استخوانی نقش بسزایی دارد.
2) شکل دادن : روش های شکل دهی بسته به فرم دلخواه محصول نهایی متفاوت خواهد بود. قطعات گرد ساده مثل کاسه و بشقاب عمدتاً به روش جیگرینگ شکل داده و قطعات پیچیده ای مثل قوری و دیزی سنگی در قالب های گچی و همچنین قطعات مستطیلی، گرد، بیضی وار، در قالب های گچی دوتکه برای یکنواختی محصول، ریخته گری می شوند. بدنه شکل داده شده را اصطلاحاً ” قطعات خام ” می گویند و در پایان به منظور حذف ترک سطحی و نیز خروج آب خشک می شوند.
3) پخت اولیه ( بیسکویت ) : به استثنای دیگر پرسلان ها، پخت ابتدایی ” بیسکویت” چینی استخوانی در دمایی حدود 1200 تا 1300 درجه سانتیگراد در اتمسفر اکسایشی انجام می شود. طی این فرآیند قطعات خام دارای پشت نمایی خواهند شد بدین صورت که بدنه سفید، بادوام و نیمه شفافی به عمل می آید. اگرچه رسیدن به نتیجه بهتر در محدوده دمایی خاصی، باید زمان بندی پخت تحت کنترل قرار گیرد اما در این مرحله انقباض قطعات خام حدود 20% است که احتمال دارد منجر به ترک خوردن و تاب برداشتن بدنه پرسلان شود که خود از مشکلات این فرآیند است. حال برای اینکه این اتفاق نیفتد، همه قطعات را روی چنگک های نسوز به نام ”کرانک ”می گذارند و قطعاتی که احتمالاً روی کرانک پخته نمی شوند را در ساگارها می گذارند.
4) لعـاب زنی : به دلیل اینکه بیسکویت ( قطعه خام پس از پخت اولیه ) جذب مایع خوبی ندارد لذا مخلوطی از شیشه خرده و کائولن را از طریق پاشش لعابی روی چینی استخوانی اعمال می کنند.
5) پخت ثانویه ( لعاب خام ) : بیسکویت های لعاب زنی شده برای اینکه در تماس مستقیم با مشعل های حرارتی کوره نباشند در ساگارهای دیرگداز چیده می شوند.ساگارها درون واگن کوره قرار میگیرند و به درون کوره تونلی فرستاده می شوند. در اتمسفر اکسایشی وقتیکه دما 1000 تا 1200 درجه سانتیگراد باشد ، لعاب ذوب شده و روی بیسکویت می چسبد. بدنه های لعاب دار خروجی از کوره به دقت بازرسی خواهند شد از این رو تنها اندکی از این قطعات به مرحله زیباسازی راه پیدا خواهند کرد.
6) زیباسازی : روش های استاندارد زیباسازی چینی استخوانی شامل افشانش ، چاپ عکس برگردان ، آب طلا، و تزئین دستی می باشد. پس از زیباسازی ، به قطعات دوباره در دمای 700 تا 800 درجه سانتیگراد برای ایجاد رنگدانه درون پوشش لعاب، حرارت داده می شود. در بین روش های فوق، فقط روش تزئین دستی و درصورت نیاز آب طلا و پلاتین است که توسط صنعتگران ماهر به صورت قلم زنی انجام میشود. طبق تعریف انجمن استاندارد بریتانیا، چینی که حداقل حاوی 35% خاکستر استخوان باشد ” چینی استخوانی” نام دارد.

تولید چینی استخوانی زیر لعابی در کارخانه سارگل:
در تولید عادی صنعتی ظروف چینی استخوانی از عکس برگردانهایی استفاده می‌شود که بر روی ظروف الصاق می‌گردند. گذشته از سهولت انجام، این امر دارای معایبی نیز می‌باشد با مرور زمان و در برخورد با اشیاء نوک تیز ممکن است که کم کم طرح‌ها و نقشهای روی ظروف کیفیت خود را از دست بدهند و نتوان از آنها در میهمانی‌ها و جشن‌ها استفاده نمود. اما متخصصان تولید کارخانه سارگل جهت رفع این مشکل اقدام به تولید ظروف چینی استخوانی با استفاده از عکسبرگردان های زیر لعابی نموده اند. ظروف تولید شده با این روش به هیچ عنوان در گذر زمان کیفیت خود را از دست نداده و همواره دارای درخشش خیره کننده نقوش در کنار زیبایی ظروف تولیدی چینی استخوانی خواهند بود.

تولید بدنه چینی استخوانی جدید “مروارید” در کارخانه‌ی سارگل:
با توجه به اینکه تنها تولید کننده چینی استخوانی در مقیاس صنعتی کارخانه‌ی سارگل می‌باشد لذا رسالت افزایش تنوع در بازار چینی استخوانی بر عهده‌ی این کارخانه می‌باشد. گروه کارخانجات مقصود با استفاده از خلاقیت طراحان زبده‌ی خویش توانسته است اقدام به طراحی‌ تولید و معرفی بدنه جدیدی در ظروف چینی استخوانی با نام بدنه‌ “مروارید”شود. از خطوط و انحناها در طراحی این بدنه به شکلی استفاده شده است که در هنگام نگاه کردن به آن آرامش بخش باشد.

تولید ظروف جدید با بدنه‌ی “استون ویر” در کارخانه‌ی سارگل
گروه تولیدی مقصود در شرکت سارگل و واحد تحقیق و توسعه آن شرکت اقدام به ساخت بدنه سرامیکی (استون ویر) نموده است. این بدنه ها علاوه بر رعایت استاندارد ملی و بهداشتی دارای خصوصیت متمایزی می باشد و آن سبکی و استحکام بالا و براقیت و درخشندگی لعاب ان است.

تولید ظروف بن چاینای رنگی در کارخانه‌ی سارگل
شاید شما نیز یکی از افرادی باشید که دیدن ظروف چینی با رنگ سفید به شما احساس خاصی نمی دهد. شاید به دنبال یک تنوع هستید تا سفره‌ی میهمانی خود را متفاوت‌تر از همیشه و بهتر از سایرین بچینید. اگر اینچنین است ما ظروف چینی استخوانی با لعاب رنگی را به شما معرفی می‌کنیم. این محصول با حفظ سبکی، استحکام، درخشش و زیبایی چینی استخوانی دارای رنگ بندی‌های متنوع بوده و می‌تواند سفره‌ی شما را زیباتر از همیشه جلوه دهد.

تولید ظروف سفال با کیفیت فوق العاده در کارخانه‌ی سارگل
حفظ هنر پیشینان و بهبود آن از وظایف هر نسلی می‌باشد. هنر سفالگری که از هنرهای باستانی ایرانیان به حساب می‌آید نیز در زمره‌ی اموری قرار می‌گیرد که با استفاده از تکنولوژی روز می‌بایست از نظر کیفی و تنوع بهبود یابد. در این راستا کارخانه‌ی سارگل توانسته است با استفاده از روش فرمینگ اقدام به ساخت محصولات سفالین با کیفیت فوق‌العاده بالا نماید. در این محصولات برخلاف آنچه که در روش سنتی انجام می‌شده است از لعاب بدون سرب استفاده می‌شود و ضامنی برای سلامتی مصرف کننده می‌باشد.